zondag 21 juni 2026
Zaterdag 20 juni om 12.30 uur stonden 22 muziekliefhebbers, allen lid van SeniorenVereniging Rijen, onder tropische omstandigheden bij CC De Boodschap te wachten op de bus. Deze zou hen naar het Provinciehuis in Den Bosch brengen om te genieten van een mooi concert. Gelukkig had de bus airco.
We reden eerst naar Dongen om de overige concertgangers op te halen, waarmee wij de bus mochten delen. Het concert werd namelijk aangeboden door Lionsclub Dongevallei. Aangekomen in Den Bosch werden de gelabelde rollators rijklaar gemaakt en konden de bezoekers een plaatsje gaan uitzoeken in de grote hal van het Provinciehuis. Voor koffie en thee werd gezorgd en om 15.00 uur werden we welkom geheten door de president van de Lionsclub. Hij vertelde dat dit jaarlijkse concert voor de 51ste keer werd georganiseerd. En dat er nog meer aanmeldingen waren dan voor het jubileumconcert van vorig jaar. Verder wees hij ons op de mogelijkheid om na afloop een donatie te doen.
Het concert was in Spaanse sferen wat wel paste bij de huidige temperaturen. Dirigent Lex Bergink kondigde als eerste stuk ‘De barbier van Sevilla’ van Rossini aan. Daarna volgde het ‘Concerto de Aranjuez’ met als soliste op harp de bekende Lavinia Meijer. Dat was een uniek muzikale beleving. Na de pauze was het de beurt aan ‘Carmen suite nr.1’ van Bizet. Als afsluiting werd de ‘Bolero’ van Ravel ten gehore gebracht, wat begon met een zacht toontje maar uitgroeide tot een geweldig einde, waarbij bijna alle 65 orkestleden betrokken waren.
De jarenlange ervaring van dirigent en artistiek leider Lex Bergink en het hoge niveau van het Filharmonisch Orkest ‘s-Hertogenbosch maakte deze middag tot een muzikaal hoogtepunt. We hebben genoten!
Tekst en foto's: Johan Broers
Klik op een foto voor volledig beeld